Як Зробити Пластикове Вікно

Від вікон тягне холодом не тільки в старій «хрущоби», але - куди частіше - в сучасному офісі або дорогому житлі з панорамними вікнами. Щілин немає, фурнітура справна, скління найсучасніше: чому ж тоді хороші дерев'яні та пластикові вікна пропускають холод? Розбираємося в причинах.

Що таке радіаційна температура і якою вона має бути

У нормативних документах наведені основні параметри комфорту і мікроклімату в населених приміщеннях, при яких людина добре себе почуває і може перебувати без шкоди для здоров'я. Практично всі знають про такі параметри, як температура, відносна вологість і швидкість руху повітря (протяг) в зоні знаходження людей. Набагато рідше згадується ще один фактор, що впливає на відчуття людини, - радіаційна температура. До радіації атомних електростанцій це ніякого відношення не має. Згідно ГОСТ «Параметри мікроклімату в приміщеннях», радіаційна температура приміщення - це усереднена по площі температура внутрішніх поверхонь огороджень приміщення і опалювальних приладів. Тобто нормується результуюча температура приміщення - комплексний показник радіаційної температури приміщення і температури повітря в приміщенні.

Чому від пластикових вікон тягне холодом

Зазвичай холодне повітря надходить через несплошності (щілини) у віконній конструкції. Навіть сучасні вікна зі склопакетами не є абсолютно герметичними, і якесь надходження холодного повітря через них все-таки відбувається. У нормативах це надходження обмежується величиною 5-6 кг повітря /кв.м. Особливо актуально продування взимку для вікон із ПВХ, що змінюють свою геометрію в сильні морози через високий коефіцієнта лінійного термічного розширення. Навіть невелике продування взимку може призвести до протягу і низькою температурою в привіконної зоні. І тоді виникає питання: чому від пластикового вікна віє холодом.

Як з цим боротися?

Правильні виготовлення і монтаж вікон, добре відрегульована фурнітура, якісні морозостійкі ущільнювачі зводять ризик продування до мінімуму. І питання «чому вікна пропускають холод» просто не виникне. Тому перше, з чого слід почати, це перевірка якості фурнітури і ущільнювачів. Зустрічається також «хибне продування» - людина реально у краю підвіконня рукою відчуває, що холод іде від вікна всередину кімнати. Але до прямого продування це не має відношення і герметизація вікна тут не допоможе.

Справа в тому, що внутрішня поверхня вікна (пластикового - в тому числі) взимку завжди холодніше внутрішньої поверхні зовнішньої стіни. Температура внутрішньої поверхні огороджувальної поверхні визначається зовнішньою температурою, температурою внутрішнього повітря і опором теплопередачі.

Copyright © . All Rights Reserved