Каналізаційні люки

Обов'язковою оснащенням прокладених підземних комунікацій є наявність такого технічного елемента, як люки. ГОСТ передбачає різні модифікації даного вироби. При введенні нових комунікацій, а також вже наявних, комісією Держгіртехнагляду, в обов'язковому порядку, виставляються вимоги по обладнанню лазів в підземний простір оглядових камер спеціальними люками. Без наявності подібного оснащення, введення в роботу комунікацій підземного типу заборонений. У зв'язку з цим, слід знати, який тип люків оптимальніше всього застосовувати в тій чи іншій ситуації.

Складові частини люків

З метою безпечного вилучення або "посадки" кришки, основною формою люків є "коло". Незалежно від модифікації, люки мають такі елементи:

Качественные канализационные люки Вы можете купить на сайте http://tov-amarant.com.ua/luki-kanalizatsionnie-kovera.html по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

"Кільце" - корпус певної окружності і висоти зі спеціальними виїмками під щільне розміщення кришки;

кришка люка, що блокує вхід в колодязь, канал або камеру;

механізм, який замикає кришку.

Певна частина кришок люків, що мають досить велику масу, оснащуються спеціальними отворами, що дозволяють відкривати-закривати їх за допомогою спеціальних прихопити і накидних важелів.

Класифікація люків

Залежно від матеріалу, що застосовується при виробництві, люки поділяються на такі види:

люки чавунні;

сталеві;

люки полімерні (пластикові).

Якщо є вимоги до підвищеної міцності, застосовуються чавунні каналізаційні люки. Необхідність цього обумовлена тим, що чавунні люки подібного призначення закривають доступ до комунікацій, прокладених по жвавих вулицях і автодорогах. Присутність в чавуні вуглецю забезпечує необхідну міцність, як корпусу, так і кришці, тому чавунні люки витримують значні навантаження від проїжджаючого автотранспорту.

Чавунний вид люків має свою класифікацію:

легкі чавунні люки (вироби розраховані під навантаження до 1,5 тонн);

середні чавунні люки, що встановлюються на тротуарах, в пішохідних зонах, дорогах з проїздом легкового транспорту (справляються з навантаженням від 6,8 до 12,5 тонн);

люки чавунні важкі (до 40 тонн), а також надважкі різновиди (під навантаження до 60 тонн) для магістральних автодоріг під важкий вантажний транспорт.

Ідеальною альтернативою чавунним люків є люк полімерний, здатний витримувати значні навантаження. Крім того, такі люки не представляють інтересу для злодіїв, зайнятих "промислом" зі збору металобрухту. Полімерний люк може не тільки успішно вирішити завдання з облаштування технологічних входів в підземні споруди, а й поліпшити зовнішній вигляд присадибної площі, що має дренажну або каналізаційну систему.

За способом відкривання-закривання кришки, люки бувають:

відкидні;

знімні.

Найбільш зручні в експлуатації відкидні, мають шпильку, за допомогою якої утримується кришка люка. У таких модифікацій кришка люка відкривається на кут до 180 градусів, не заважаючи проведенню технічних заходів обслуговуючому персоналу.

Люки: призначення

Люки виконують такі функції:

уберігають комунікації від пошкодження, розкрадання;

зберігають підземні камери в чистоті, запобігаючи потрапляння сміття;

виключають нещасні випадки, пов'язані з випадковим попаданням в колодязь людини.

Таким чином, чавунні люки і полімерні люки широко застосовуються в тепломережах, нафтової і газової промисловості, а також при прокинув електричних проводів (кабелів) підземним способом.

Copyright © . All Rights Reserved