Як прокласти проводку під час ремонту квартири

Як прокласти проводку під час ремонту квартири

Своєчасна заміна старої або прокладання нової проводки не тільки збільшить термін експлуатації побутових приладів, але і зменшить ризик загоряння приміщення. Що ж варто знати, приступаючи до монтажу нової системи енергопостачання?

Если Вас интересует стильная и долговечная столешница из искусственного камня, то Вы можете выбрать и купить товар по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат.

СКЛАДАННЯ ПЛАНУ

На початковому етапі необхідно відразу визначитися де, як і в якій кількості будуть виводитися дроти під електричні розетки і освітлювальні прилади. Грамотно складений план дозволить заощадити не тільки час, але і гроші, витрачені на ремонт.

ВИБІР ВІДПОВІДНОГО ДРОТИ

Матеріал, з якого виготовлені застосовуються кабелю, повинен вибиратися відповідно до особливостей оброблюваної простору. Наприклад, для приміщення, в якому передбачається застосування речовин з підвищеною агресивністю (технічні рідини, луг та інше), варто придбати дроти в спеціальній захисній оболонці.

Загальною умовою для всіх типів електричних кабелів буде їх пожежобезпечність - до роботи всередині приміщень допускаються тільки дроти з зовнішньої негорючої ізоляцією.

ОСОБЛИВОСТІ УКЛАДАННЯ

Поверхні, на які зміцнюються силові лінії, можуть бути практично будь-якими. У цегляних або цементних перекриттях проводи укладаються в спеціально проштробленние канали. Після закінчення електромонтажних робіт вони безслідно шпаклюються поверх кабелів.

Ліній напруги, що прокладаються по дерев'яним конструкціям, вимагають додаткового захисту. Провід в такій зоні повинні бути заховані в спеціальний кожух, наприклад, в гофровану пластикову трубу або кабель - канал. Подібні заходи безпеки спрямовані на захист займистих частин приміщення від загоряння.

Не допускається вільне провисання кабелів. Укладаються елементи повинні бути закріплені по всій довжині спеціальними скобами або хомутами. Інтервал між фіксаторами коливається від 10 до 30 см, в залежності від типу оброблюваної поверхні.

Особливу увагу варто приділити місцям згину або повороту електричної лінії. У такій точці потрібно особливо міцне зчеплення проводів з поверхнею. А ось збирати кабелю в вузол або пучок по техніці безпеки не положено.

ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ

Прокладка проводки здійснюється після основного ремонту, але до виконання косметичних робіт. Винятки становлять лише ті частини електричного кола, які необхідно провести поверх декоративного оздоблення приміщення. У такому випадку їх ховають в спеціальні пластикові кабельні канали або в передбачені отвори в стельових або підлогових плінтусах.

Copyright © . All Rights Reserved