​Варган незвичайний музичний інструмент

Варган - незвичайний музичний інструмент, який славиться багатою історією і може мати різноманітні варіації, форми, розміри, а також відрізнятися за способом гри. Його виготовляють у всьому світі - від Азії до США і Європи. Російський варіант назви інструменту походить від старослов'янського «Варги», що означає «рот», «уста». Вы можете заказать и купить варган по доступной и демократичной цене, без накруток и переплат.

Точний час винаходу варгана так і не було встановлено. У стародавньому світі існувало повір'я, що в процесі гри на цьому інструменті очищається свідомість, стабілізується роботу функцій органів людини і підвищується його внутрішня сила. До початку використання заліза люди конструювали варгани з матеріалу, який завжди був під рукою. Зроблені подібним чином кістяні, дерев'яні або бамбукові вироби відрізнялися підвищеною крихкістю. Коли почали функціонувати перші кузні, варгани стали виготовляти із заліза. Незважаючи на це, в культурах Сходу і по сей день можна знайти дерев'яні варіації варганов.

Згодом варган став користуватися широкою популярністю в Європі. До виготовлення цих незвичайних музичних інструментів завжди підходили з великою відповідальністю - цей процес довіряли найбільш вмілим майстрам.

види варганов

Рамковий - складається з прорізаного всередині «пластинки-тріски» язичка, що призводить його в дію мотузочки і додаткової нитки, що забезпечує фіксацію інструменту, а також його заснування. До цього виду можна віднести киргизький Жигачев-ЗНЗ-комус;

Пластинчастий - виконується у вигляді вузької і тонкої пластини, в центрі її вирізається язичок. До варгане такого виду відноситься в'єтнамський дан мої;

Дугоподібний - виготовляється з металевого прута, до центральної частини при цьому кріпиться тонкий язичок зі сталі, що має на кінчику гачок.

Зустрічаються також варгани, що мають по кілька язичків, наприклад, використовувані в Китаї коусяни. У Росії найбільшою популярністю користуються варгани дугообразного виду, які повсюдно використовуються в Туві і Якутії, а також на Алтаї.

Як грати на варгане

Для гри знадобиться три складових: інструмент, ротова порожнина виконавця і активатор. Під час гри інструмент необхідно притискати до губ або зубах (сильно притискати не потрібно, це буде гасити звук), ротова порожнина виконує функцію резонатора. Завдяки артикуляції рота з'являється можливість змінювати тембр і тон звучання інструменту. Різні відтінки в звучання додає також зміна діафрагми. Використовуючи варган, можна зробити одну-єдину ноту, але при цьому по-різному змінювати темброве забарвлення звуку.

Продукція, варганом вібрації можуть провокувати стан неглибокого, піддається контролю трансу, що нерідко застосовується в різних шаманських практиках.

Copyright © . All Rights Reserved