​Ремонт як довгострокове вкладення

Точно так же, як уми інженерів і вчених розбурхує проблема створення вічного двигуна, свідомості інших громадян не дає спокою питання «вічного ремонту». Такого, який «одного разу зробив і забув назавжди». Особливо актуально це сьогодні, коли сімейні бюджети буквально тріщать по швах, а перспективи майбутніх заробітків вельми туманні. Звичайно, такий ремонт - лише мрія, реалізувати яку на практиці навряд чи можливо. Але ось трохи наблизитися до неї - цілком. Допоможуть в цьому сучасні будівельні матеріали і конструкції, багато з яких здатні служити своїм господарям не один рік.

Вы можете приобрести билет на автобус прямо сейчас, по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Після нас - хоч потоп

Мабуть, почати можна з обробки стель, так як тут за останні кілька років з'явилося найбільшу кількість нових матеріалів і технологій. Всім відомо, що найпоширеніше рішення - фарбування. Обійдеться вона приблизно в 2-5 тис. Руб. за 20 м2 поверхні. Однак, приблизно через 5 років таке покриття, швидше за все, доведеться оновити. Можна використовувати для обробки клейову ламіновану стельову плитку з пінополістиролу. В цьому випадку вартість квадратного метра обійдеться приблизно в 150-300 руб. - не дорожче, ніж фарбування. Але найекономічніший варіант - спеціальні шпалери.

Їх використання дозволить укластися всього в 50 руб. за квадратний метр.

Однак у всіх перерахованих вище способів обробки є одна загальна особливість: поверхня стелі вимагає попередньої підготовки - шпаклівки, вирівнювання і грунтовки. І якщо ви не професійний штукатур, то, швидше за все, для цієї мети доведеться запросити фахівців. Вартість підготовчих робіт складе від 250 до 1000 руб. за квадратний метр, залежно від особливостей і стану поверхні.

Найдорожчим варіантом прийнято вважати натяжні стелі (CLIPSO, Lifer, DESCOR і ін.), Вартість яких становить в середньому від 500 до 1000 рублів за м2 з установкою. Однак їх монтаж не вимагає попередньої обробки поверхні. А якщо розділити отриману суму на термін служби такої конструкції (15-25 років), то цифри сприймаються вже зовсім по-іншому. Поверхня натяжних стель володіє пиловідштовхуючими властивостями і допускає вологе прибирання. Не варто забувати і про те, що подібні конструкції можуть врятувати квартиру від затоплення сусідами, так як здатні утримувати воду. Тому в разі форс-мажору вони окупаються моментально.

«Вічні» стіни

А що ж стіни? Здавалося б, тут немає альтернативи традиційним паперовим і вінілових шпалер. Однак це не зовсім так. В останні роки особливої популярності набули шпалери на флізеліновій основі. Коштують вони сьогодні не дорожче звичайних (в середньому від 20 до 80 рублів за м2), зате і служити можуть до 10 років. Є у цього різновиду обробки і ряд інших переваг, зокрема, більш проста технологія обклеювання (клей наносять безпосередньо на стіну, за якою розрівнюють полотно), більш широке полотно у шпалер від деяких виробників (1,02 м замість звичних 0,52) і стійкість до вологого прибирання.

Окремо слід згадати фактурні бамбукові шпалери під фарбування (Erfurt та ін.). Зупинивши свій вибір на цьому рішенні, ви зможете хоч 10 разів поміняти дизайн кімнати, не вдаючись до зачистки і повторної обклеювання стін.

Ще один можливий варіант - склошпалери (WELLTON, Vitrulan та ін.). Вони виготовлені з екологічно чистого скловолокна, практично не бояться вологості, витримують багаторазову забарвлення, а крім того, не вимагають попередньої підготовки стін, так як мають армирующими властивостями і здатні приховати тріщини і інші дефекти поверхні. Обійдуться склошпалери всього в 15-20 рублів за м2, а прослужать - до 20 років.

Однак навіть самі якісні шпалери навряд чи стануть хорошим рішенням для обробки стін вологих приміщень, наприклад, ванної кімнати. Тут абсолютним лідером по довговічності і стійкості до зовнішніх впливів протягом довгих років залишається глазурована кахельна плитка. Звичайно, процес її укладання досить непростий і вимагає спеціальних навичок, проте результат того вартий. Хоч би яка була ціна кахлю, служити він здатний настільки довго, що термін експлуатації зазвичай навіть не розглядається в числі його характеристик. Наприклад, вік кахлів, що прикрашають стіни деяких храмів, нараховує сторіччя, але ж по суті це теж кахель. Втім, сьогодні можна знайти варіанти «на будь-яку кишеню» - від 300 руб. за м2 до ... Мабуть, верхньої межі просто не існує.

На жаль, заповнює міжплиточних шви цемент руйнується набагато швидше. Тому фахівці рекомендують використовувати для цієї мети спеціальні склади - затірки, що володіють водовідштовхувальними властивостями (Weber Joint Souple, Bolix Bolina, Ceresit РЄ 40 і ін.). Також можна обробити міжплиточних шви засобом, що підвищує їх вологостійкість, наприклад, Atlas Delfin.

Copyright © . All Rights Reserved