​Переваги гвинтових компресорів

Переваги гвинтових компресорів

Гвинтові компресори стали активно впроваджуватися на виробництва порівняно недавно, замінивши на підприємствах застарілі галасливі і енергоємні поршневі установки. У цій статті розглянемо особливості функціонування даного типу конструкції.

У робочій камері гвинтового компресора зазвичай розташовуються два гвинтових елемента, провідний і ведений, в процесі обертання ці деталі захоплюють повітря на вході і, поступово проштовхуючи його далі до виходу, стискають у зменшувати просторі між зубами. Вы можете заказать и  купить винтовой компрессор по самой выгодной и доступной цене, без накруток и переплат. Велику роль в підвищенні ефективності роботи даного обладнання відіграє профіль гвинтової пари, тому гвинти у кожного виробника є головним об'єктом докладання інженерної думки, їх форма ретельно відточується, тестується, після чого патентується як новий винахід.

На наведеному нижче зображенні, на прикладі гвинтової пари наочно видно, наскільки важливим є цей параметр. Які переваги гвинтових компресорів в порівнянні з поршневими установками?

1. Невелика площа дотичних поверхонь знижує тертя в гвинтовому блоці. Менший коефіцієнт тертя, а також відсутність необхідності перетворення обертального руху двигуна в зворотно-поступальний рух поршнів істотно підвищують ККД компресора.

2. Гвинтовий блок забезпечує плавне зниження швидкості обертання, в результаті чого кількість виробленого стиснутого повітря зменшується без виникнення в системі стрибків тиску, які характерні для поршневих установок в разі уповільнення руху поршня. Крім підвищення ефективності роботи пневматичного обладнання, даний ефект дозволяє знизити обсяг ресивера.

3. Гвинтові технологія передбачає набагато менша витрата мастила, як правило, у різних виробників він становить від 1 до 3 мг олії на кубометр повітря. Це дозволяє говорити про те, що повітря після гвинтового компресора чистіше, ніж після поршневого і підходить для більш вимогливих споживачів.

4. Більшість сучасних гвинтових компресорів оснащені спеціальними системами автоматизації, що дозволяють підтримувати задані режими роботи без участі оператора, а також дають можливість об'єднувати декілька агрегатів в єдину мережу, підвищуючи ефективність витрачання ресурсів.

5. У процесі стиснення в гвинтовому компресорі повітря набагато менше нагрівається, отже, необхідно менше зусиль для приведення його до нормальної температури.

6. Більшість гвинтових компресорів потужністю до 250 кВт мають повітряну систему охолодження, що звільняє підприємство від необхідності вирішувати питання про підводі і утилізації технологічної води, що циркулює в системі водяного охолодження, або про встановлення обладнання для оборотного водопостачання (градирні).

7. З впровадженням гвинтових компресорів підприємства отримують можливість децентралізації компресорних станцій, оскільки таке обладнання має менші габарити, невисокий рівень шуму, низькі вібрації і не вимагає наявності спеціального фундаменту.

Copyright © . All Rights Reserved