​Для чого потрібен плед?

Відповідь, здавалося б, очевидний. Холодними зимовими вечорами не потрібно розбирати ліжко і діставати ковдру, тягти його на диван, адже плед зігріє не гірше! Але насправді це далеко не єдина функція.

Вы можете приобрести оригинальный муж подарок по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Втім, якщо згадати історію, то вовняний плед в клітку з самого початку не лежав на ліжку і не був покривалом. У цій деталі домашнього затишку славне минуле.

Плед (тоді його називали тартан) був частиною обмундирування шотландців. Служив він і ковдрою, і одягом, і підстилкою і навіть паспортом. Справа в тому, що кожен клан мав свої кольори, і тартани були оформлені відповідно. Так, до речі, і народилася знаменита шотландська клітка. У 1746 тартани потрапили під заборону англійців і перекочували в будинку, взявши на себе функції покривав. Але багато років тартан був ще й символом опору. До речі, недавно він знову виступив як протест, коли російська спортсменка замість забороненого прапора РФ пробігла коло пошани з рожевим в горошок пледом.

У наші дні ми використовуємо пледи для:

зігріву;

прикраси приміщень

ігор і розваг;

занять спортом;

пікніків і походів.

І навіть носимо як одяг!

ДЛЯ ЗІГРІВАННЯ

Щоб плед зігрівав, він повинен бути з теплих матеріалів. Неважливо, натурального або штучного походження - і ті і інші зігрівають відмінно. Найпопулярніші матеріали:

шерсть (овеча, верблюжа, меринос, кашемір);

хутро (штучний і натуральний);

фліс;

плюш;

велсофт;

мікрофібра.

Причому плед зовсім необов'язково може бути прямокутним полотном. Все більшу любов покупців завойовують пледи з рукавами.

Бавовна, бамбук, акрил не підходять для використання взимку, тільки якщо взяти дуже товсту пряжу або додати додатково шерстяну нитку. Їх час - літо.

ПРИКРАШЕННЯ ПРИМІЩЕНЬ

А ось як раз для прикраси приміщень тонкі матеріали підходять ідеально. Як декор полотно може бути навіть мереживним, так як тепло відходить на другий план.

Декоративні пледи виготовляються також з шовку, сатину, оксамиту і можуть бути прикрашені вишивкою, стразами, аплікаціями.

ІГРИ ТА РОЗВАГИ

Діти люблять грати на підлозі, але, часто він холодний, і батьки підстеляють плед. Якщо при цьому дитина приймає повітряні ванни, між пледом і підлогою краще покласти клейонку або спочатку купити або пошити виріб з клейонкою з вивороту.

Підросли діти часто використовують пледи в іграх, споруджуючи намети, оформляючи будиночки на дереві і т.д.

ЗАНЯТТЯ СПОРТОМ

У кожному спортивному центрі, де проходять заняття йогою, обов'язково є пледи, так як в йозі є вправи, де не потрібно рухатися і є ризик замерзнути.

Пікніки і походи

І, звичайно, абсолютно незамінні пледи на пікніках, у походах і подорожах з родиною на машині. Він зігріє, його можна використовувати замість скатертини, закутати дітей, якщо стане холодно.

Що ж стосується одягу, то деякий час назад дизайнери пропонували пледи-шарфи з шотландки, але, оскільки аксесуар вкрай незручний, в масове виробництво він так і не потрапив. Залишився люксовим, штучним товаром, який періодично носять тільки відчайдушні модники.

Copyright © . All Rights Reserved