Базова класифікація ліски

Ліски

Питання про те, яку купити волосінь для лову спінінгом, фідером, болонської або матчевій вудкою і т.п., хвилює не тільки новачків, а й профі. Різноманітність товару велике, на будь-який смак, колір і функціонал. Правильна покупка волосіні для риболовлі повинна враховувати все: тип і оснащення снасті, цільову породу і розмір риби, особливо водойми і т.п. Вы можете выбрать и заказать леску купить товар можно по самой выгодной и не дорогой цене, без накруток и переплат. 

Яка волосінь краще? різновиди

Базова класифікація ділить шнури на три категорії:

Мононитка. Це відома кожному з дитинства класика з одножильний нейлон дроту різної товщини. Вигідно вирізняється доступною ціною, високою міцністю, широким асортиментом і еластичністю. Є й мінуси: велика розтяжність в воді, неприпустима для деяких видів лову.

Плетінка. Шнур з декількох склеєних або переплетених ниток. Відрізняється дуже слабкою розтяжністю, підвищену міцність. Серед мінусів висока ймовірність "борід" і вузлів, більш висока ціна, ніж у монофильних лісок, а також помітність для риби. Крім того, недосвідчений або неакуратний рибалка може порізати про шнур руку.

Флюрокарбоновая. Це дуже прозора нитка, яка за рахунок цього застосовується, в основному, для повідків. Ціна флюрокарбоновой волосіні - її головний недолік, хоча у великих обсягах вона все одно не купується. Інші мінуси: мала міцність (поступається монониток), висока жорсткість і "хороша пам'ять" - перегини і деформації залишаються назавжди.

критерії вибору

колір

При достатньому досвіді мало впливає на процес лову, але загальні рекомендації все одно є:

камуфльований сіра або болотна волосінь підійде для лову колебалки в прозорій воді;

піщаний або прозорий колір добре на водоймах з піщаним дном;

коричневі або зелені шнури підходять для річок і озер з бурхливою рослинністю або мулистих дном;

джиговую риболовлю полегшує застосування волосіні яскравого кольору;

якщо важливий візуальний контроль, біла або рожева люмінесцентна волосінь - кращий варіант. еластичність

Тим, кому потрібна класична волосінь для спінінга на щуку, не обов'язково звертати увагу на цей пункт. Він важливіший для любителів лову джигом, коли вкрай важлива чутливість оснащення до дій рибалки. Для таких умов доцільно буде купити рибальську волосінь з низькою розтяжністю. Швидше за все, плетінку.

м'якість

Цей показник впливає на "пам'ять" волосіні, що, в свою чергу, важливо для тих, хто ловить на спінінг далекими закидами з берега. М'яка волосінь легко сходить зі шпулі, щільно на неї укладається, не погіршує проліт приманки в повітрі. Наприклад, для спінінга можна купити монофільную волосінь від надійного виробника (Shimano, Daiwa, Salmo, Asso, Momoi, Sufix і т.п.) з високоякісного нейлону з "поганою пам'яттю".

Copyright © . All Rights Reserved