Встановити Пластикове Вікно

Методи установки вікон.

Сьогодні є два методи установки вікон з металопластику: з розпакуванням вікна, і без такої дії. Спосіб монтажу з розпакуванням здійснюється з попереднім процесом розбирання склопакета: знімають штапики, скла виймають з рами і відкладають в певне місце до її установки. Після цього рама прикріплюється до поверхні стіни дюбелями (наскрізь), а потім штапики і склопакети встановлюють назад.

Відзначимо, що такий метод установки пластикових вікон має ряд нюансів на яких ми загострити Вашу увагу, тому що саме цей більш трудомісткий але більш безпечний метод (для пластикових склопакетів) установки ми вибрали для написання статті і звичайно ж він же присутній в відео установка пластикових вікон своїми руками . Виймаючи склопакет необхідно бути дуже акуратним так як необережні маніпуляції зі штапиками можуть привести до утворення на них подряпин. Склопакети можуть випадково розбитися в процесі їх виймання і перенесення, але якщо все робити акуратно то ні чого страшного не станеться.

Якщо здійснювати цей процес без розпаковування, то зняття стекол і штапиків не потрібно, так як підставу прикріплюється до стіни за допомогою попередньо встановлених на зовнішній площі деталей кріплення. Але такий вид кріплення не підійде для об'ємних вікон які, мають велику масу.

Також необхідно враховувати, що перший спосіб краще застосовувати на більш високих поверхах (від 15-го і вище) так як на них більш потужні пориви вітру та парусність. Якщо Ваша квартира знаходиться нижче, то склопакети годі й розпаковувати.

З цього робимо висновки, що застосування першої технології для установки вікна своїми руками більш проста і доцільно, але вистачить теорії давайте приступимо до практики.

Вікно зазвичай складається з декількох частин. Ці частини можуть бути глухими або представляти із себе стулку. Давайте зараз розглянемо як витягти склопакет з глухої частини вікна і як правильно демонтувати окривают стулку.

Витяг склопакета.

Після того як Вам доставлено вікно, перед його установкою необхідно витягти склопакети з глухих (що не відкриваються) частин вікна. Зазвичай коли доставляють нове скло, штапики (штапик - це пластмасова напрямна, яка безпосередньо утримує склопакет) забивають не до кінця і є можливість їх легко демонтувати. Якщо все таки на фірмі виробнику штапики втопили до кінця, необхідно в шов між штапиком і віконною рамою вставити невеликий шпатель і обережними постукуваннями киянки (дерев'яний молоток) спрямованими від центру вікна до його периферії постаратися демонтувати штапики (їх 4 штуки). Після того як штапики піддадуться і стануть виходити з пазів стануть випадати пластикові фіксатори, їх необхідно зібрати, так як вони нам знадобляться в момент монтажу штапиков назад.

Думаємо не варто нагадувати, що все необхідно робити дуже акуратно щоб не розбити дорогущий склопакет. Найкраще цю операцію робити вдвох, так як утримати склопакет, який в середньому важить 30 кг і робити, що то паралельно завдання не з простих.

Та й ще один момент, складувати зняті склопакети необхідно на чисту тверду поверхню, а ще краще склопакет (склопакети) притулити до стіни, якщо їх декілька, то між ними прокласти шар м'якої чистої ганчірки.

Демонтаж стулок.

Для того щоб зняти стулки пластикового вікна необхідно відкрити його, що б отримати доступ до петель. Демонтаж стулки необхідно починати з розбору верхньої петлі. Для цього треба витягти шпиндель (обертовий вал всередині петлі), спочатку необхідно натиснути на нього зверху (швидше за все викруткою), після чого частина даного вала з'явитися знизу. Зачепивши нижню частину шпинделя плоскогубцями виймаємо його відповідно вниз.

Після того як верхня петля розібрана необхідно трохи відхилити вікно від горизонтальної осі, нижня петля дасть Вам це зробити, потім підніміть стулку орієнтовно на 5 см. Після цього стулка звільнитися і від другої нижньої петлі. Для виконання даного демонтажу добре б покликати напарника, який підстрахує Вас, так як маси і стулки і склопакетів як ми вже відзначали в середньому рівні 30 кг.

Кріпильні елементи, в нашому випадку це анкерні болти розподіляються по всьому периметру починаючи від країв, причому максимальна відстань між болтами 700 мм, а мінімальна 150 (схему див. Нижче). Так само кріплення повинні розташовуватися біля імпостов (імпост - горизонтальна або вертикальна планка, яка ділить вікно на частини) як зверху, так і знизу для додання конструкції пластикового вікна жорсткості.

Види кріплення.

Відповідно до Держстандарту існує три види кріплення:
1. Кріплення з використанням шурупа по бетону.
2. Дюбель цвяхи з анкерними пластинами.
3. Кріплення за допомогою анкерного болта.
При установці пластикових вікон пвх своїми руками по ГОСТ ми вибираємо метод кріплення за допомогою анкерних болтів. Це одне з найскладніших і в той же момент найміцніших видів кріплень, де можна не замислюватися над масою вікна.

Кріплення за допомогою анкерного болта.

Рекомендовані поглиблення при кріпленні пластикового вікна своїми руками залежать від матеріалу стіни:

  • бетон - 40 мм
  • цегла повнотіла - 40 мм
  • цегла шелевідний - 60 мм
  • блоки з порістового природного каменю - 50 мм


Установка пластикового вікна по ГОСТ передбачає використання спеціальних ізолюючих матеріалів, це диктується тим, що в приміщенні вологість вище, ніж на вулиці, тому деяка частина вологи проникає всередину шва навіть при встановленій пароізоляційній стрічці. Якщо зовнішній контур шва зробити таким же щільним як внутрішній, то волога буде поступово накопичуватися в шві, що призведе до втрати його теплозахисних якостей, тому при влаштуванні монтажних швів завжди необхідно дотримуватися принципу всередині щільніше ніж зовні.

Copyright © . All Rights Reserved