​Вентильовані фасади: модно і функціонально

Навісні вентильовані фасади - передова фасадна технологія сучасного будівництва, що з'явилася в Росії порівняно недавно. У той же час за кілька десятиліть експлуатації вентильованих фасадів в різних кліматичних умовах по всьому світу накопичено багатий досвід успішного використання вентильованих фасадів в адміністративних, виробничих і громадських будівлях.

У міру того як в Росії зростає число дилерів та виробників матеріалів для сучасних фасадних систем, вентильованих фасадів завойовують все більшу популярність в інтенсивно розвиваються.

Ви можете купити квитки на автобус онлайн за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

Основна ідея технології полягає в назві. Видалення атмосферної вологи і конденсату з огороджувальної конструкції здійснюється в таких системах завдяки повітряному прошарку між захисним екраном і утеплювачем. Ця особливість забезпечує високу функціональність навісний фасадної конструкції в широкому діапазоні кліматичних умов.

Спекотного літа вентильована фасадна конструкція служить сонцезахисним екраном, перешкоджаючи проникненню тепла через зовнішню стіну. Взимку - захищає конструкцію від опадів і вітру, вирівнює температурні коливання масиву стіни і захищає її від змінного замерзання-розмерзання. Точка роси зрушується в зовнішній теплоізоляційний шар, тому внутрішня частина стіни залишається сухою.

Фізичні властивості вентильованого фасаду дозволяють домогтися високої теплоеффектівності (а значить - знизити енерговитрати при експлуатації), стабільного кліматичного контролю всередині приміщень. Крім того, застосування навісного фасада істотно підвищує звукоізоляційні характеристики конструкції, що обгороджує, оскільки утеплювач має звукопоглинальні властивості в широкому діапазоні частот.

Варто згадати й інші важливі переваги вентильованих фасадів: універсальність застосування і простір для архітектурних рішень, а також високу швидкість і всесезонність монтажу, що вигідно відрізняє вентильовані фасадні системи від фасадів "мокрого" типу, для яких монтаж в зимовий час утруднений.

Вентильований фасад складається з шару утеплювача, що безпосередньо примикає до несучої стіни, кріплення підсистеми, повітряного зазору і декоративної зовнішньої частини - облицювальних панелей (дощового екрану).

До утеплювача в навісний системі пред'являється ряд досить жорстких вимог: він повинен витримувати знакозмінний температурний режим експлуатації, володіти високою паропроникністю, биостойкостью, стійкістю до вивітрювання.

Щільність плит утеплювача повинна бути не менше 100 кг / м3. В іншому випадку збільшується ймовірність "вивітрювання" утеплювача вледствие освіти турбулентних потоків в повітряному проміжку. Вивітрювання призводить до втрати плитами своїх первісних розмірів, поступовому витончення і сповзання плит, а також, як наслідок, утворення "містків холоду".

Інша неприємність, яка трапляється в тому числі з-за великого водопоглинання (для негідрофобізірованних марок утеплювачів) - це деформація плит, в результаті чого можливе "злипання" утеплювача і облицювальних панелей, що тягне за собою порушення всього циклу вентиляції і виступання вологи на декоративної зовнішньої поверхні .

Оптимальним вибором для вентильованих фасадів є теплоізоляція на основі кам'яної вати. Гідрофобізовані плити на основі гірських порід базальтової групи характеризується негорючістю, високими теплоізоляційними властивостями, стабільністю розмірів, а також довговічністю (понад 50 років). Як приклад можна привести плити ВЕНТІ БАТТС, що користуються на вітчизняному ринку заслуженою популярністю. Цей тип плит, що володіє оптимальним набором характеристик (середня щільність 110 кг / м3; межа міцності на відрив шарів понад 3 кН / м2) був розроблений спеціально для застосування в вентильованих фасадах.

Навісний фасад може кріпитися на несучу або самонесучу стіну, виконану з різних матеріалів (цегла, бетон і ін.). Подоблицовочная конструкція фасаду складається з кронштейнів, які кріпляться безпосередньо на стіну, і несучих профілів, установлюваних на кронштейни. На несучі профілі, що утворюють каркасну систему, за допомогою спеціальних елементів кріплення монтуються плити (аркуші) облицювання. Утеплювач фіксується на зовнішній поверхні стіни за допомогою дюбелів, спеціальних профілів, і т.п.

Copyright © . All Rights Reserved