Історія Чернігова

Чернігів. Карта: II-12. (Фото: Панорама Чернігова. Плани міста: Чернігів, центральна частина Чернігова.) Місто (2001, населення 305 000 чоловік) в Придніпровській низовині, розташований на високому правому березі річки Десни, головне місто Чернігівської області та столиця Чернігівської області, залізниця і автомагістраль з портом на річці і аеропортом.

Самые важные и интересные события в городе Чернигов собраны на портале  Сайты Чернигова доступны в любое удобное время бесплатно и без регистрации.

Історія. На місці сучасного Чернігова були виявлені сліди поселень епохи неоліту і бронзового століття. В історичні часи Чернігів був центром сіверіанцев. Місто було включено до складу Київської Русі в 9 столітті і став одним з найбільш важливих і багатих міст області. Згідно з місцевими повір'ями, курхан Чорна Могила, розташований в Чернігові, є могилою князя Чорного, легендарного засновника міста. Перша згадка про Чернігів в літописах відбулося в 907 році. У 11-13 століттях Чернігів був століцейЧерніговское князівство, першим правителем якого був князь Мстислав Володимирович, син Володимира Великого. Старе місто розташовувався на піднесеній терасі між річкою Десною та її притокою Стрижень. Центр міста складався з дитинця, який був оточений самим містом, передмістям і третьою частиною, відомої як Третяк, яка була населена купцями і ремісниками. Кожна частина міста мала свої захисні стіни. Торговий ділянку, відомий як Поділ, простягнувся вздовж берега річки. У 12 столітті площа міста становила близько 120 га, виключаючи Поділ.

У 1239 року татари спустошили Чернігів. Він потрапив під контроль Брянського князівства в другій половині 13-го століття і був включений до Великого князівства Литовського в другій половині 14-го століття. У 1503 році Чернігів разом з усією Чернігово-Сіверської землею потрапив під владу Московії. У цей період Дитинець був укріплений, а передмістя були розширені. Місто кілька разів був зруйнований татарами, особливо в 1482 і 1497 роках. Відповідно до Деулінським перемир'ям (1618) Чернігів був переведений в Річчю Посполиту, а в 1635 році став головним містом Чернігівського воєводства. У 1623 годуЧернігов отримало магдебурзьке право, а в 1648 році став частиною козацького гетьманської держави і столицею Чернігівського полку.

Черниговский листок (Чернігівський вісник). Російсько-українська щотижнева газета, яка виходила в Чернігові з липня 1861 року по серпень 1863 роки (61 випуск). Редактором і видавцем був Леонід Глібов. Крім літературних творів Пантелеймона Куліша, ПетраКузьменко, НіколаяВербіцкого, Л. Глібова, АлександраКонискогоі С. Овечко, газета публікувала статті про Чернігівської губернії та інших областях (про недільних школах, шкільних підручниках, культурному і літературному житті), цінна матеріали з етнографії та фольклору від Stepan ніш, Петро С. Єфименко, і Матвій Nomys, критика і відгуки (в тому числі Глібова в театральних критиків), а також бібліографічні статті. З початком офіційної політики реагування (особливо після арешту І. Андрущенко, який написав для Чернігівського листка) газету було заборонено видавати. З жовтня 1862 року до його закриття «Черниговский листок» був єдиним періодичним виданням в Російській імперії, яке публікувало матеріали українською мовою.

Copyright © . All Rights Reserved