​Міфи про каркасний будинок

Каркасні домобудівні технології в нашому регіоні стають все більш популярними. Вони розглядаються як один з основних способів вирішення житлових проблем в сільській місцевості, дозволяють забудовувати дачні масиви і котеджні селища. Тим часом каркасне домобудівництво оточене безліччю міфів і легенд. Але виною тому - не як така технологія, а не занадто досвідчені будівельники. Втім, міфи для того і існують, щоб їх розвінчувати.

Ви можете купити квитки на потяг на ресурсі proizd за найвигіднішої вартості на сьогоднішній день.

На наведених тут знімках - будується дача, господар якої цього літа планує відзначити новосілля, а поки люб'язно погодився поділитися з нашим кореспондентом власними спостереженнями.

Міф перший. Каркасний будинок побудує навіть дилетант

Воістину, це той самий міф, який гріє душу багатьом потенційним «самозабудовникам». Я теж починав будівництво з того, що пішов в книжковий магазин і придбав там цілий портфель книг, присвячених приватному житловому будівництву. Дійсно, сьогодні в продажу зустрічається чимало перекладних посібників, що оповідають про канадських і фінських будівельних технологіях, а будівельні інтернет-форуми (і наші, і зарубіжні) дають покрокові інструкції з ілюстраціями. Основний їх сюжет - середня сім'я будує будинок: ось ми розчистили майданчик, поставили стовпчики, спорудили нижню обв'язку, стіни, дійшла черга до крокв ... А ось і новосілля!

Тим часом сліпо слідувати технологічними схемами перекладних книжок - значить, приректи себе на проблеми. Одна справа - пустелі Невади або скелясті грунти Скандинавії, зовсім інше - болотистий Північно-Захід Росії з його пливунами і високо розташованими грунтовими водами. Чи не пов'язані між собою опори стовпчастого фундаменту неодмінно гулятимуть, а разом з ними - і весь каркас. Але каркасна дача в нашому кліматі не тільки гуляє на стовпах. Протягом року вона багато разів замерзає і відтає, намокає і висихає.

Друге. Популярна у фіннів технологія «платформа», активно просувається сьогодні в Росії, розроблена для добре висушеної строганой дошки. У нас в хід найчастіше йде деревина природної вологості з найближчої бази будматеріалів. Тому, виводячи ідеально рівні стіни, через кілька місяців будівельники виявляють люфти, перекоси, викривлення, провисання перекриттів і інші прикрі неприємності.

Висновок. Якщо ви збираєтеся будувати не бюджетну хатину, а будинок для постійного проживання, з підозрою поставтеся до пропозицій будівельників, що пропонують каркасне спорудження з сирої деревини на стовпчастих фундаменті: будівельні бригади приходять і йдуть, а вам - жити в новому будинку не один рік.

Міф другий. Каркасний будинок швидко «старіє»

Як випливає зі спеціальної літератури, при правильному дотриманні технології термін служби каркасного будинку складає 30-50 років. Але відомі випадки, коли «каркаснікі» живуть не одне століття. А адже наші предки не знали ні кремезних антисептиків, ні сушильних камер.

Можна сказати, що будь-який будинок живе, поки в ньому живуть і підтримують його в належному стані. Закинута будова з цегли теж швидко прийде в непридатність. Довговічність каркасного будинку залежить від обраних при будівництві антисептиків і антипіренів, якості деревини, правильності монтажу утеплювачів і інженерних систем. У тому, що стосується ремонтопридатності, то тут каркасний будинок не має собі рівних. Його господар може легко змінити зовнішню чи внутрішню обшивку, утеплюючий матеріал, зміцнити окремі елементи каркаса, дістатися до розташованих в стінах комунікацій. Причому все це можна зробити, не виселяючись з дому. Для того щоб зробити подібний ремонт в цегляному будинку, доведеться ламати стіни.

Міф третій. Каркасний будинок більш пожежонебезпечний, ніж кам'яний

Якби не це омана, то шанувальників у каркасного домобудівництва було б значно більше. Дійсно, неправильно зібраний будинок, якщо його господар до того ж заощадив, пропустивши крізь перекриття дешеві металеві димарі-сендвічі, може згоріти в лічені хвилини. Мені довелося бачити, як горить свіжозбудовану будинок: у вентиляційних зазорах між утеплювачем і облицюванням вогонь поширюється миттєво, як в турбіні, а що залишилися в них сухі тирса спалахують як порох. Тому при будівництві дуже важливо дотримати цілий комплекс заходів пожежної безпеки. Дерев'яні елементи в «проблемних» місцях повинні бути оброблені вогнезахисними складами. Крім того, необхідно суворо дотримуватися правил монтажу димоходів, опалювальних систем і електроустаткування - саме вони є основними джерелами загорянь.

Сказане стосується не тільки до каркасних будинків, а й будь-яких інших. У цегляному будинку теж безліч горючих конструкцій: від меблів до крокв і елементів перекриттів. А в разі, якщо, не дай Бог, сталася пожежа, власники каркасних будинків деколи опиняються в менш сумному положенні, ніж господарі кам'яних. Пожежа в рівній мірі приводить в непридатність і дерево, і залізні балки, і цегляну кладку. Будинок, облицьований зовні цеглою, вигорає, як хороша муфельна піч. 

Copyright © . All Rights Reserved