Художній паркет

Паркет - підлогове покриття, яке користується великою популярністю вже багато століть поспіль. Паркетні підлоги стильні, красиві, довговічні, але здивувати ними когось вже не можна, якщо, звичайно, це не художній паркет. Ми звикли до того, що його місце скоріше в палаці, ніж в сучасному житло. Однак поступово і ця розкіш входить в наше повсякденне життя.

художній паркет

Художнім називається паркет, що має складний малюнок, що складається з планок різних форм і виготовлених з різних порід дерева. При цьому, однак, важлива не тільки естетична сполучуваність, але і підібрані порід по їх фізичними властивостями, наприклад з поведінки при різній температурі і вологості.

У Росії, крім місцевих берези, вільхи, сосни, модрини, клена, груші, яблуні, в'яза, ялівцю, для художнього паркету застосовують і такі екзотичні породи як фіолетовий палісандр, рожевий амарант, жовте і червоне сандалове дерево, шовковицю, чорне ебенове і тютюнове дерево, білий і червоний кипарис, тис, чинару, тую, оливкове дерево. Таке різноманіття порід дозволяє працювати з багатою колірною гамою і різноманітністю текстур, в результаті чого створюються дивовижні малюнки.

Раніше елементи паркету виготовлялися вручну. Сучасні технології дозволяють здійснювати виробництво деталей за допомогою комп'ютерного проектування, лазера і новітнього механічного обладнання, що дозволяє добитися високої точності виконання геометрично складних елементів.

Існує кілька основних технік, які використовуються при створенні художнього паркету. Наприклад, маркетрі і інтарсія. Техніка маркетрі полягає в тому, що планки щільно підганяються одна до іншої і приклеюються до основи щита. Інтарсія - це інкрустація із вкрапленням коштовних порід у загальний масив підлоги. Краса і ефектність інтарсії залежать від мистецтва g порід деревини для створення поверхонь різного кольору і текстури. Важливо, щоб обрані породи деревини були приблизно однієї твердості, оскільки якщо одночасно застосовуються тверді і м'які матеріали, то під впливом тепло-вологісного режиму може відбуватися нерівномірна деформація елементів підлоги.

Вибір малюнка для художнього паркету - завдання складне. Це може бути і відтворення старих зразків, і нові, оригінальні композиції.

Найбільш економічними варіантами художнього паркету є використання окремих його елементів - вже готових розеток і бордюрів. Розетка являє собою декоративний елемент круглої, овальної, квадратної або багатокутної форми, що представляє собою будь-якої орнамент, або ж будь-який інший малюнок, виконаний за бажанням замовника. Розміщують її зазвичай в центрі кімнати або окремої зони приміщення. Зазвичай розетка має діаметр близько 1 м.

Бордюри можуть стати яскравим обрамленням звичайного паркетної підлоги. Вони укладаються по периметру приміщення або окреслюють його окрему зону. Довжина одного фрагмента зазвичай становить 1 - 1,5 метра. Розетки і бордюри збираються на стеклохолст, на фанеру або столярну плиту.

За основу готового художнього паркету часто беруться такі типові малюнки як, наприклад, "кубики" або "плетінка". "Кубики" - це викладені в строгому геометричному порядку ромби одного розміру. "Плетінка" викладається планками двох сортів різного тону дерева (темного і світлого), що створює ілюзію переплетень.

Діапазон цін на художній паркет залежить від складності малюнка, тим більше, якщо мова йде про створення індивідуального проекту. Ціни на декоративні бордюри коливаються в межах $ 20-100 за 1 погонний метр, розетка обійдеться в середньому в $ 300-1000.

Художній паркет потребує настільки ж дбайливого догляду і акуратному зверненні, як і будь-який твір мистецтва.

По-перше, його необхідно захистити від грубих механічних впливів. На ніжки меблів краще надягти спеціальні повстяні накладки. Подряпати лаковану поверхню можуть і домашні вихованці, тому потрібно якось обмежити їх пересування по розкішній паркетної поверхні. Ну, і, звичайно, пересуватися по такій підлозі на каблуках - це варварство.

Як і будь-який інший дерев'яна підлога, художній паркет дуже чутливий до рівня вологості в приміщенні. Для дерев'яних виробів комфортної вважається 50-60% вологості. При більш високому рівні паркет буде спучуватися, при меншому - розсихатися. Щоб цього уникнути, необхідно підтримувати оптимальний вологісний режим, а до початку опалювального обов'язково потрібно придбати зволожувач повітря.

Крім цього не варто забувати про спеціальні засоби по догляду за паркетом. Так, зберегти лакове покриття допомагають різні поліролі, а для усунення забруднень служать так звані "клінери", які випускаються у вигляді концентратів, розводяться водою або у вигляді аерозолю.

При дбайливого ставлення і правильному догляді художній паркет служитиме протягом декількох століть, стане частиною фамільної історії, справжньою сімейною реліквією.

Copyright © . All Rights Reserved