​Дах будинку з мансардою

При влаштуванні вентильованих повітряних зазорів на мансардних дахах потрібно враховувати, що ізоляція продувається вітром. У такому випадку необхідна захист від вітру, яка, тим не менш, повинна мати високу паропроникність.

Крім того, допускається застосування спеціальних вітрозахисних плівок, або, як їх ще називають, дифузійних мембран. Але необхідно враховувати, що не всі мембрани мають достатню паропроникність і допускають прямий контакт з кам'яною ватою.

Подробная информация о ЖК «Лесной квартал» в Броварах: цены, отзывы, ход строительства доступна к прочтению прямо сейчас.

З курсу шкільної фізики відомо, що холодне повітря важче ніж. Отже, що тепле повітря в порівнянні з холодним містить більше вологи, то конденсат на внутрішній стороні мансардного даху здатний випасти при більш високій температурі в порівнянні з внутрішньою поверхнею стіни. Ось чому вимоги до теплозахисту покрівель суворіше, ніж такі ж вимоги до зовнішніх стін. Не варто забувати і про дифузії водяної пари, спрямованої зсередини назовні. А зовнішня частина покрівельного пирога слабо пропускає водяну пару, сприяючи тим самим утворення всередині конструкції шкідливого конденсату. Особливо це стосується покриття з керамічної черепиці та металочерепиці.

У таких випадках рекомендують використовувати при пристрої мансарди пароізоляцію і дві вентильовані повітряні прошарки, розділені гідроізоляційної плівкою. Пароізоляція захищає теплоізоляцію від дифузійної вологи. Через нижню прошарок, розташовану між утеплювачем і нижньої водоізоляція, видаляється волога, яка потрапляє в утеплювач з приміщення. Через верхню вентпрослойку, розташовану між основним покрівельним покриттям (верхньої водоізоляція) і нижньої водоізоляція, йде що виявляється там атмосферна волога. Можлива конструкція і з одного вентпрослойкой, але в такому випадку обов'язково застосовується пародіффузіонная плівка, яка припускає безпосередній контакт з мінеральною ватою, яка укладається поверх утеплювача.

Що стосується особливостей установки пароізоляційної плівки, то рекомендують розміщувати її між шарами теплоізоляції. Наприклад, при загальній товщині теплоізоляційного шару 200 мм можна розмістити пароізоляційні плівки на відстані 50 мм від теплої сторони огородження. Таким чином, пароізоляційна плівка захищена від небажаних отворів, які утворюються в ній при монтажі електропроводки, підшивки гіпсокартону, навішування картин і т.п.

Одна з поширених помилок, яку допускають будівельники, це відсутність вентилювання повітряних прошарків. Тобто будівельники монтують скатну покрівлю з однією або двома повітряними прошарками, в залежності від конструкції, але забувають про те, що ці прошарки повинні вентилюватися. Повітря повинен безперешкодно надходити в нижній частині похилого даху, підніматися вгору по її схилу і так само безперешкодно виходити в верхній, через спеціальний пристрій вентильованого коника або аератори. Крім того, необхідно пам'ятати, що повітряні прошарки двох різних скатів повинні бути розділені в конику коньковой планкою.

Важливу роль також відіграє також правильно підібраний і змонтований водостік, відвідний з даху зливові стоки влітку і не замерзає взимку, що витримує великі навантаження. Останнім часом все більшої популярності набирають пластикові водостоки, що не бояться солей, кислот і ультрафіолетових променів.

Підводячи підсумок, необхідно відзначити, що мансардні система, якщо її виконати конструктивно правильно і технологічно акуратно, буде справно служити протягом декількох десятиліть, сприяючи створенню в будинку виключно здорового і комфортного мікроклімату.

Copyright © . All Rights Reserved